Pięć pomysłów na nagrody książkowe dla uczniów


Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego, a wraz z nim konieczność zakupienia nagród dla najlepszych, wyróżniających się uczniów. Wybór odpowiedniej książki na wyróżnienie nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem – warto wręczyć nagrodę, która nie tylko będzie pouczająca od strony naukowej, ale także będzie na tyle interesująca, że uczeń postanowi z własnej woli ją przeczytać. By pomóc ci podjąć decyzję przygotowaliśmy pięć książkowych propozycji, które idealnie nadają się na nagrody książkowe (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne) dla uczniów!

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Rafał Kosik

Pierwszy tom młodzieżowej serii nazywanej “polskim Harry’m Potterem”. Napisane przez Rafała Kosika powieści wciągnęły już wielu polskich czytelników, a duża dawka naukowej wiedzy i moralnych mądrości zawartych w książkach sprawiają, że lektura “Felixa, Neta i Niki’ to prawdziwa przygoda rozwijająca literackie wyczucie dziecka. Książka jest lekturą obowiązkową w szkole podstawowej, więc wręczenie jej w ramach nagrody jest dobrą zachętą do dobrowolnego zachęcenia do przeczytania szkolnej lektury.

Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych, Carl Mehling

Dinozaury i wymarłe stworzenia od dekad fascynują uczniów na całym świecie. “Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych” to idealna nagroda dla aspirujących, młodocianych paleontologów – piękne ilustracje są doskonałym wstępem do dalszego poszerzania wiedzy na temat dinozaurów.

Astrofizyka dla młodych zabieganych, Neil deGrasse Tyson

Ta popularnonaukowa publikacja napisana przez jednego z najwybitniejszych współczesnych popularyzatorów nauki, Neila deGrasse Tysona, jest fascynującą podróżą po zagadkach fizyki i Wszechświata. Tyson to doświadczony dydaktyk, dzięki doświadczeniu którego “Astrofizyka dla młodych zabieganych” to fenomenalna nagroda dla uczniów zaciekawionych fizyką.

Krótka historia świata, Ernst Gomblich

Literacki hit z 1936 roku, który nie stracił na aktualności. “Krótka historia świata” podzielona jest na czterdzieści krótkich, błyskotliwie napisanych rozdziałów, które z fascynacją przeczytają zarówno dzieci, jak i dorośli. Książka jest świetnym pomysłem na wyróżnienie dla początkujących historyków.

Ewolucja. O powstawaniu gatunków według K.Darwina, Sabrina Radeva

Pięknie ilustrowany picturebook opowiadający o historii powstania teorii ewolucji, a także o Karolu Darwinie i jego podróży statkiem HMS Beagle. Autorka w ciekawy sposób odpowiada na pytania o działanie ewolucji, dzięki czemu książka jest idealną nagrodą dla najmłodszych uczniów.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com